Witraż okno WO16

6 765,00 zł
Brutto

Witraż okno WO16

Witraże powstające w naszej pracowni to prawdziwe działa sztuki. Tworzone przy pomocy tradycyjnych technik, oraz wytwarzane przez pracowników z ogromnym doświadczeniem, dają gwarancję pięknego wyglądu, ponadczasowości, i długowieczności. Szkło jest pięknym materiałem konstrukcyjnym a w połączeniu z metalem daje niesamowite rezultaty. Wystarczy spojrzeć na witraże w kościołach. Te małe dzieła sztuki rzemieślniczej są po prostu wspaniałe i wieczne.

Cena witrażu za m2 od 5500 zł wycenę robimy indywidualnie

Ilość
W magazynie

Kolorowe okna w piękny sposób przepuszczają promienie słońca, tworząc we wnętrzu bajkowy, ciepły klimat. Można wpatrywać się godzinami jak słońce operuje na szkle i nieboskłonie. W nowoczesnej sztuce witrażowej istnieją różne techniki tworzenia kolorowych witraży szklanych. Wyróżnia się następujące techniki:

- Klasyczne witrażowe okno
- Fusing
- Mollirowanie
- Połączone witraże

Jedną z najpopularniejszych technik produkcji witraży jest technika Tiffany. Nazwę tą otrzymała na przełomie XIX i XX wieku od imienia swojego amerykańskiego wynalazcy, Lewiss'a Tiffany`ego. Tiffany to technologia witrażu, która polega na lutowaniu poszczególnych części szkła lub zamocowaniu za pomocą metalowego paska. Witraże wykonane tą techniką mogą mieć nietypowy kształt, i różnorodność kolorów. To elegancja, wdzięk, klimat i luksus.

Stapianie szkła spiekającego Fusing jest jedną z najmłodszych technologii. Witraż wykonany w technologii Fusing pochodzi z Niemiec. Jego istotą jest to, że wzór szklany jest montowany na szklanej podstawie. Następnie obrabiany przedmiot umieszcza się w piecu gdzie szkło topi się w temperaturze 800 stopni celsiusa.

Witraże połączone zawierają w sobie kilka technologii produkcji. Dzięki temu można osiągnąć wszechstronność oraz bogactwo tekstur i kolorów.

Nasz warsztat produkuje witraże od 2005 roku. W tym czasie stworzyliśmy wiele unikalnych produktów. Przy produkcji witraży pracują profesjonaliści znający wszystkie subtelności tej trudnej sztuki. W połączeniu z naszymi mistrzami kowalskimi gwarantujemy, że spod naszych rąk wyjdzie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Podana cena orientacyjna, dotyczy jednego m2 witrażu. Wyceny projektów robimy indywidualnie.

WO16